Tilos a Duna szabaddá vált mederszakaszaira belépni az ivóvízbázis védelme érdekében – figyelmeztetett a Fővárosi Vízművek Zrt. az MTI-hez szerdán eljuttatott közleményében.
A rekordalacsony dunai vízállás miatt szabaddá vált meder nem kirándulóhely, ezért kérik, hogy mindenki tartsa távol magát a vízbázisvédelmi területektől.
A közlemény szerint jogszabály tiltja a belépést az ivóvízbázis-védelmi területeket érintő mederszakaszokra.
A társaság arra kér mindenkit, hogy senki ne tekintse a szabaddá vált Duna-medret kirándulási, sportolási vagy turisztikai célpontnak.
A vízbázisok védelme több mint kétmillió ember biztonságos ivóvízellátásának alapvető feltétele.
A Fővárosi Vízművek közlése szerint a vízbázisok sérülékenyek, a kritikus infrastruktúra részét képezik, ezért kiemelt védelem alatt állnak. Az ilyen területeken történő jogosulatlan tartózkodás veszélyeztetheti az ivóvízbázisok biztonságát.
A társaság jogszabályi kötelezettsége a vízbázisok védelme. A védőövezetekre vonatkozó előírások megsértését a Fővárosi Vízművek köteles jelezni az illetékes hatóságoknak, és kezdeményezni a szükséges intézkedéseket – írták.
Még több friss hírért KATTINTS IDE!
(nyitókép: Pichler Norbert FB-oldala)