2024. október 1. kedd | Malvin
Galériák

Szabó Bence a IX. Freestyle Method Feeder OB győztese – fotókkal

Szeptember 26-től 29-ig a Maconkai-víztározó 2. számú, déli versenypályája adott otthont a legnépesebb mezőnyt, 547 főt felvonultató IX. Freestyle Method Feeder Országos Bajnoskág döntőjének.

A 14 elődöntőből nyolcvan versenyző jutott a középdöntőkbe, ahol a 2023 évi ranglista első negyven helyezettjével kiegészülve folytatódott a harc a döntőig, amelyen végül csak negyven versenyző vehetett részt – számolt be honlapján a Magyar Országos Horgász Szövetség (Mohosz).

Nagyon erős – talán az eddigi legerősebb – mezőny gyűlt össze Maconkán, versenypálya országos bajnoksággal történő felavatása is megtörtént.

A versenyt megelőzően húsz mázsa halat telepített a házigazda Bátonyterenye-Maconkai Szabadidő- és Sporthorgász Egyesület (BSHE), így javítva a fogási esélyeket.

A friss halak megmozgatták a tó ősállományát is, de az első két fordulóban még a frissen érkezők adták a fogások javát.

A változékony időjárásban azonban felértékelődött a keszegek, kárászok szerepe is, legalábbis az A és B szektorokban.

Az első edzésnapokon még lehetett rövidebb távon is halat fogni, de ahogy közeledett az első forduló, a halak egyre beljebb húzódtak. Volt, ahol már 130 méteres dobásokra is szükség volt.

A pálya kicsit jobbra dőlt, azaz a C-D szektorok halasabbak voltak, de még a szektorokon belül is voltak különbségek. A pálya egyenetlenségét a sorsolási rács némileg csökkentette, de szükség volt a szerencsés sorsolásra, hiszen pontokat jelenthetett, hogy ki melyik végére került a szektornak.

Az eredmények fordulóról fordulóra változtak, egyedül Szabó Bencének sikerült egészen a negyedik fordulóig megőrizni elsőségét.

Az utolsó etap nagyon izgalmas volt. Szabó Bence a C szektorban egy nem túl előnyös helyet húzott, de dévérezéssel szépet mentett, így összesen 15 ponttal megérdemelten lett országos bajnok.

A második helyre Bakó Péternek sikerült 17 ponttal felérni, a dobogó harmadik helyéért zajló Tóth Bálint és Gyimesi Bence viadalából végül utóbbi került ki győztesen.