2025. szeptember 30. kedd | Jeromos
Nagy fogások

Egy focimeccsnyit harcoltak a kákafoki királytükrössel

Egy focimeccsnyit harcoltak a kákafoki királytükrössel

Gigászi csata végén emelt ki egy közel 24 kilós tükörpontyot a Szarvasi-Békésszentandrási Holt-Körösből (hétköznapi nevén a Kákafoki-holtágból) Schaffer Zsolt.

A horgász kapása 23:30-kor érkezett, de a hal csak másnap ért partot. 

„Bojlizós felszerelés volt éjszakára beélesítve attól függetlenül, hogy a nappali halmozgás nulla volt. Éjfél előtt körülbelül fél órával sípolni kezdett a jelzőm” – írta a Körösvidéki Horgász Egyesületek Szövetsége (KHESZ) Facebook-oldalán megjelent beszámolóban Schaffer Zsolt.

Már az akasztás pillanatában érezte, hogy egy nem mindennapi hal akadt a horgára.  

„Másfél órányi küzdelem után én is fáradtam, és már a halon is éreztem. Küzdelmes módon, de párom segített a szákolásban, és mind a ketten meglepődve álltunk, hogy mekkora őshüllőt fogtunk” – ámuldoztak közösen.

A királytükrös pontos tömege 23,92 kilónak bizonyult.  

„Csodálatos élmény volt. Mérlegelés után szabadon távozott a cimboránk, és remélem, jövőre is találkozom vele. Fantasztikus hal volt” – adott hangot örömének a pecás. 

A hatalmas tükröst már jól ismerik és tisztelik a kákafoki horgászok. Az egyik kommentelő azt írta, ő is fogta már meg 22,69 kilósan.

Többen pedig jelezték, hogy nagyon szeretnék már a kezükben tartani ezt a legendás halat, de még nem adatott meg az alkalom.

Még több friss hírért KATTINTS IDE!

(nyitókép: KHESZ)