2026. augusztus 29. szombat | Beatrix, Erna
Nagy fogások

Másfél évtizedig üldözte álmai 30 kilós halát – fotókkal

Másfél évtizedig üldözte álmai 30 kilós halát – fotókkal

Molnár Zoltán másfél évtizede jár az Ezerjó Major Horgásztóra. Augusztus 25-én végre azt a halat tarthatta a kezében, amelyre ennyi időn át várt: a 30,50 kilogrammos Dózert.

Molnár Zoltán számára az Ezerjó Major nem alkalmi horgászhely. Számtalan kapást, fárasztást és emlékezetes pillanatot élt át a partján, de egy igazán kiemelkedő fogás sokáig hiányzott a történetéből.

„Mindig az a cél lebegett előttem, hogy egyszer sikerüljön megfognom egy olyan halat, amelyre még évek múltán is büszkén emlékezhetek vissza” – írta a Pecaverzum sztoriküldő alkalmazását használva.

Az évek alatt többször is egészen közel került a céljához, de a nagy pillanat mindig odébb csúszott. A folytatást már ő maga fogalmazta meg a legpontosabban:

„Nem sikerült megoldanom a feladatot, a nagy halak rendre túljártak az eszemen. Ennek ellenére soha nem mondtam le arról, hogy egyszer elérkezik az én napom is” – fogalmazott.

A 2026. augusztus 25-i horgászat viszont már egészen másként végződött. Molnár Zoltán beszámolója szerint az Ezerjó Major egyik legnagyobb és legkülönlegesebb lakóját, a Dózer névre keresztelt óriáspontyot fogta meg.

A mérleg 30,50 kilogrammot mutatott.

„Nehéz szavakba önteni azt az érzést, amikor 15 év várakozása, kudarca, reménye és kitartása egyszerre válik valósággá” – idézte fel a pillanatot a horgász.

molnar-zoltan-dozer-01-kollazs-850x565.jpg

Számára ez a fogás jóval többet jelent a mérlegen megjelent számnál.

„Ez a hal számomra sokkal többet jelent egy 30,50 kilogrammos mérlegelésnél. Ez 15 év története” – összegezte.

Molnár Zoltán megköszönte a tónak az évek során átélt emlékeket, a lehetőségeket és a tanulságokat, Dózerről pedig csak ennyit írt:

„Örökre különleges helyet foglal el az emlékeim között.”

Ha te is megosztanád velünk egy emlékezetes fogásod történetét, használd a Pecaverzum sztoriküldő alkalmazását!

Még több friss hírért KATTINTS IDE!

(fotók: Molnár Zoltán/Pecaverzum)