2024. május 17. péntek | Paszkál
Peca+

Már a halakat is tesztelik koronavírusra Kínában – videókkal

Már a halakat is tesztelik koronavírusra Kínában – videókkal

Kínában a tengerparti Hsziamen városban a héten ötmillió embert teszteltek koronavírusra, miután korábban 40 új fertőzöttet találtak. Ezúttal a a tengeri élőlényeket is megvizsgálták.

Nemcsak embereket, hanem például halakat is teszteltek koronavírusra a kínai Hsziamen városában, ugyanis egy hivatalos közlemény szerint a tengeri élőlényeknek is át kell esniük a vizsgálaton – számolt be a BBC alapján az Index.

A közleményben az áll, hogy amikor a halászok visszatérnek a kikötőkbe, akkor mind nekik, mind pedig a tengeri állatoknak el kell végezniük a tesztet.

A tesztelésre amiatt került sor, mert a Hsziamenhez hasonlóan tengerparti dél-kínai Hajnan tartományban augusztus eleje óta több mint 10 ezer koronavírusos megbetegedést regisztráltak. A hatóságok szerint a mostani járvány valószínűleg a halászközösséghez köthető.

Emellett a kínai média már régóta aggódik amiatt, hogy a tengeri élőlényeknek közük lehet a koronavírushoz és az első koronavírus-járvány kitörése is egy olyan vuhani piachoz köthető, ahol tengeri állatokat is árultak.

Így hajtják végre a teszteket a halakon: 

Az interneten olyan videók is keringenek, amelyeken egészségügyi dolgozók élő halakon, vízilovakon és rákokon végeznek PCR-tesztet.

Sőt, ez még mind semmi! A Qubit talált egy egy Twitter-beszámolót, mely szerint egy hsziameni karanténhotelben már a párnákat, a bőröndöket és a telefonokat is letesztelik.

A portál idézte Hsziamen Csimej térség politikai és jogi bizottságának álláspontját, amely szerint a halászok tesztelésre azért van szükség, mert néhányukról kiderült, hogy illegális kereskedelmet folytattak a tengeren, és tengerentúli hajókkal kerültek közvetlen kapcsolatba, ahonnan behurcolhatják a vírust az országba. 

Egy helyi tisztségviselő úgy nyilatkozott, hogy jelenleg Hsziamen városának teljes lakosságát és a kifogott halakat is tesztelni kell.

Az eddigi médiabeszámolók szerint a vírus semmilyen nyomát nem mutatták ki az elvégzett tesztek.

A szabályt július végén vezették be, de csak a héten vált virálissá a közösségi médiában, elsősorban a kínai Twitternek is nevezett Weibón. Volt kommentelő, aki az abszurd helyzetre reagálva azt javasolta a kínai hatóságoknak, hogy ne álljanak meg itt, és kötelezzék a nemzetközi vizekből Kína felségvizeire úszó halakat hét nap karanténra.

Kína foggal-körömmel ragaszkodik zéró covid politikájához, amelynek értelmében már egy vagy néhány regisztrált beteg is elég ahhoz, hogy széles körű lezárásokat rendeljenek el, amelyeket tömeges tesztelés és néhány nap türelmi idő után oldanak fel.

Még több friss hírért KATTINTS IDE!

(nyitókép: South China Morning Post Youtube-képernyőfelvétel)