2024. szeptember 19. csütörtök | Vilhelmina
Versenyek

Félbeszakadt az utánpótlás horgász-világbajnokság, fordulókat töröltek – fotókkal

Augusztus 9-én és 10-én rendezték meg az utánpótlás horgász-világbajnokságot az U15-ös, U20-as és az U25-ös korosztály számára, azonban a szerbiai DTD-csatornán a pálya alkalmatlansága miatt csak a legnagyobbak tudtak két fordulót versenyezni, a fiatalabbakat egy nap eredményei után rangsorolták.

A Bela Crkva melletti versenypálya nem volt ismeretlen a magyarok számára, ugyanis tavaly a felnőttek itt nyerték meg a feeder világbajnokságot

Már az edzésnapok során látható volt, hogy ezúttal nincs tökéletes állapotban a DTD-csatorna, de ekkor még úgy tűnt, a szerb szervezők a nagy részét horgászható állapotba hozták. „Csupán kisebb békalencse foltok maradtak a nyílt vízen” – fogalmazott beszámolójában a Magyar Országos Horgász Szövetség (Mohosz).

A 17 ország 38 csapatát felvonultató mezőny végül augusztus 9-én rendben elkezdte az első fordulót, amely azonban finoman szólva sem a reményeink szerint alakult. A zaklatottra sikerült edzések után egyik csapatunk sem tudott magabiztosan leülni a számára kisorsolt rajthelyekre.

Az U15-ös mezőny versenye már eleve komoly bizonytalansággal indult. A kezdés előtt végig száguldó motorcsónak ellenére az alapozó gombócok a pálya nagy részén a békalencsébe pottyantak, majd húsz perc után a versenyt megszakították.

A magyar leleményesség végül „megoldotta” a helyzetet. Fél óra tétlenség után meggyőzték a zsűrit, hogy engedélyezzék a hátterek számára a békalencse ritkítását, egy órával később szintén a magyarok beszélték rá a szervezőket, hogy a békalencsét kerítőhálókkal próbálják meg eltávolítani a pályáról. A világbajnokság 140 percig állt, azt követően indult csak újra.

Sajnos hiába az igyekezet, a halak nem álltak a magyar srácok oldalára, az U15-ös válogatott 24 ponttal a 7. helyen fordult.

Az U20-as mezőnyben is több helyen okozott nehézséget a zöld tömeg, de annyira nem volt nagy a baj, hogy ezért meg kelljen állni. Egy ügyes taktikai húzásnak köszönhetően több helyen szép halak kerültek a szákba, de sajnos ez is kevés volt ahhoz, hogy az élmezőnyben zárja a napot a magyar utánpótlás-válogatott. 31 pontjuk a 9. helyre volt elég.

Az U25-ösöknél az apró halaké volt a fő szerep. Sajnos a kukába dobott utolsóedzés nap megbosszulta magát, mivel a taktikai elképzeléseket nem tudta kipróbálni a csapat. Ők is 31 pontot gyűjtöttek, ami a 7. helyet jelentette.

Az első forduló részletes eredményei:

U15

U20

U25

A második forduló sorsolását követően versenyzők serényen készülnek a tízórás kezdésre, de azt, hogy melyik mezőny mikor vághat neki, senki sem tudta megmondani, mert a pálya jelentős része alkalmatlan volt a horgászatra.

Nagy volt a tanakodás, amelynek végén a szervezők úgy döntöttek, csak az U25-ösöknek rendezik meg a második fordulót, U20-ban és az U15-ben az első nap eseményei után hirdettek végeredményt.

Válogatottaink eredményei:

U15: 7. hely (az első forduló eredménye alapján)

U20:  9. hely (az első forduló eredménye alapján)

U25: 7. hely (két forduló eredménye alapján)

U15-ben és U20-ban Anglia diadalmaskodott, U25-ben pedig Hollandia lett a világbajnok.

„Bárhogy is alakult, a győztes csapatok és versenyzők büszkén viselhetik világbajnoki címüket. Büszkék vagyunk a magyar srácok töretlen helytállására és Krocsány Gábor András (U15) egyéni ötödik helyezésére” – értékelt a Mohosz.

Részletes végeredmény:

U15

U20

U25

Az U25-ös magyar válogatott:

Szilvási Szilárd csapatvezető, Ambrus Tibor szövetségi kapitány. Nagy Benedek másodkapitány, Bakó Péter, Dósa Máté, Smányi Szabolcs, Takács Martin, Vidó Roland versenyzők. Deli Ibolya, Pataki Sándor, Skaliczki Ábel, Smányi Zsolt, Vidó Ferenc segítők.

Az U20-as magyar válogatott:

Végh Tamás csapatvezető, Ifj. Szénási Béla szövetségi kapitány, Pocsai Márk másodkapitány. Lőrincz Benedek, Nagy Olivér, Palotai Marcell, Temkó Lóránt, Vadon Roland versenyzők. Lőrincz Dénes, Nagy András, Palotai Kristóf, Temkó László, Vadon Ferenc segítők.

Az U15-ös magyar válogatott:

Koch János csapatvezető, Martin Gábor szövetségi kapitány, Kovács J. Krisztián másodkapitány. Friedrich Gábor, Koch Alexander, Krocsány Gábor, Pékó Áron, Polgár Bence versenyzők, Kiss Béla, Krocsány Gábor, Pékó Gábor, Polgár Andor segítők.