2024. április 28. vasárnap | Valéria
Versenyek

Úszós pályacsúcsot állított be Szákovics Imre a Deseda-tavon rendezett OB-n – fotókkal

Június 1-től 4-ig Kaposváron, a Deseda-tavon rendezték meg a LX. Egyéni Országos Bajnokság középdöntőjét, ahol nyolcvan versenyzőből négy forduló során negyven jutott tovább a bajnokság döntőjébe Európa egyik leghalasabb, dévéres pályáján versenyezve.

A Magyar Országos Horgász Szövetséget (Mohosz) támogatásának is köszönhetően megújult a desedai versenypálya. Megerősítették és kövezéssel látták el a partrézsűt, amely így méltó helyszíne lesz a június 24-én és 25-én esedékes Európa-bajnokságnak, amelyre 28 csapat érkezik – olvasható a Mohosz beszámolójában.

A mostani bajnokság jó főpróba volt mind a rendezés, mind a horgászat taktikájának kialakítása szempontjából.

A legtöbben matchbottal horgásztak 25-35 méterre vagy rakós bottal 13 méterre. A fő halfaj a dévérkeszeg volt, amelyből az átlag 150-350 gramm között mozgott, de egy-két beugró ponty, kárász és karikakeszeg színesítette a palettát.

Gilisztacsokor csalival jó néhány kiló körüli harcsa is horogra került.

Az átlagfogás 9 kiló felett alakult, de néhány kiemelkedő, 15-20 kilós eredményt is láthattak a kilátogató nézők.

A harmadik fordulóban Szákovics Imre fantasztikus horgászattal, több mint 34 kilós fogással pályacsúcsot állított be az úszós kategóriában.

A középdöntőt Csöregi Balázs nyerte 5 ponttal a szintén 5 pontos Kovács Gergely előtt. A dobogó harmadik fokára a 6 pontos Csillag László állhatott fel.