A megbírságolt horgász több szabályt is megsértett.
V. Sz. miskolci lakos március 22-én a Balatonon, BalatonfA öldvár térségében horgászott, és megtartott három balint azok fogási tilalmi idejében – olvasható a Balatoni Halgazdálkodási Nonprofit Zrt. (BHNp Zrt.) honlapján.
Az illető ezen kívül több pontban is megsértette a balatoni horgászrendet, amikor a megjelölt időszakban pergető módszerrel, műcsalival horgászott.
Továbbá az egyik balin 44 centiméteres volt, amely a balatonihorgászrend szerint egy centivel méreten alulinak számított.
V. Sz. ügyében a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Halgazdálkodási Hatóság hozott határozatot, amelyben a vétkes horgászt 102.100 forint halvédelmi bírsággal, valamint 9 hónapos horgászattól való eltiltással sújtotta.
Szinte forintra pontosan ekkora bírságot, 102.500 forintot kapott. N.P. kaposvári lakos, aki 2025. december 17-én a Balatonon, Fonyód térségében megtartott két süllőt, melyeket nem vezetett be a fogási naplójába. Részletek ITT.
De ez mind semmi ahhoz képest, ami Borsodban történt, ahol egy visszaeső orvhorgászra négymillió forintos bírságot szabtak ki. Részletek ITT.
Még több friss hírért KATTINTS IDE!
(nyitóképünk illusztráció, forrása: Pecaverzum)