Június 22-ig lehet véleményt küldeni hazánk 4. Vízgyűjtő-gazdálkodási Tervének (VGT4) vitaanyagához, amely a víztestek állapotának javítását célzó intézkedések megalapozását szolgálja.
A VGT4 vitaanyagához bárki hozzászólhat június 22-ig – adta hírül a Közép-Duna-völgyi Vízügyi Igazgatóság (Kdvvizig) Facebook-oldalán.
A tervezés az Európai Unió 200/60/EK irányelve, azaz a Víz Keretirányelv alapján zajlik, amelynek célja, hogy a tagállamok elérjék és fenntartsák a vizek jó állapotát.
A vízgyűjtő-gazdálkodási tervezés során kiemelt szerepet kap a legfontosabb vízgazdálkodási problémák és kérdések feltárása, hogy ezekre célzott intézkedések szülessenek.
A véleményeket a nyilvánosan elérhető felületen lehet megosztani, ITT.
A közlés szerint a tervezési folyamat során több fórumot és nyílt eseményt is tartanak, amelyekről szintén a Kdvvizig ad majd tájékoztatást.
Még több friss hírért KATTINTS IDE!
(nyitókép: Kdvvizig)