Kihelyezték a halőrök az Erőműi-tóra a kormoránriasztó csónakot.
A csónakban a jól ismert „Józsi” nevű madárijesztő teljesít szolgálatot – közölte az Oroszlányi Horgász Egyesület.
Ez nem vicc és nem is utóhalloweeni attrakció, hanem a valóság a Komárom-Esztergom vármegyei településen.
A csónakos „Józsi” célja ugyanis, hogy távol tartsa a kormoránokat, ezzel óvja a tó halállományát.
„Kérjük a horgásztársakat, hogy a csónakot és/vagy Józsit ne mozdítsák el, így Józsi hatékonyan végezheti a dolgát” – írta közleményében az Oroszlányi Horgász Egyesület.
Még több friss hírért KATTINTS IDE!
(nyitókép: Oroszlányi Horgász Egyesület)