Január 18-án, vasárnap a Leveleki-víztározó jege alatt lékhorgász fesztivált tartottak, ahol a résztvevők kipróbálhatták a különleges horgászmódszert, de végül senkinek sem lett halas a keze.
A szon.hu beszámolója szerint résztvevők saját maguk vágták ki a lékeket, ehhez láncfűrészt, elektromos fűrészt, baltát és lékfúrót használtak.
A horgászat a tó vízisípálya környéki részén zajlott, ahol a víz mélysége 1,20–1,50 méter volt.
A lékpecások csontival békés halakra, illetve halszelettel ragadozó halakra próbálkoztak.
Mikucza Zsolt tógazda elmondta, a jelentős zajjal járó lékvágás és előkészületek miatt végül egyetlen halat sem sikerült fogni.
Arról is beszélt, hogy „ha az időjárás még majd megengedi, lehet szó folytatásról is”.
A lékhorgász fesztivált előzetesen ingyenes részvétellel hirdették meg: a kiírás szerint a résztvevők két bottal horgászhattak, halfelvitel nélkül.
Még több friss hírért KATTINTS IDE!
(nyitókép: Leveleki Horgászparadicsom FB-oldala)