2026. június 23. kedd | Zoltán
Aktuális

Elhullott kárászok borítják a tatai Öreg-tó partját, vizsgálják az okokat

Elhullott kárászok borítják a tatai Öreg-tó partját, vizsgálják az okokat

Elhullott ezüstkárászok lepték el a tatai Öreg-tó partját, a jelenség hátterében feltehetően egy fajspecifikus vírus állhat. már elkezdték az elhullott tetemek begyűjtését, és vizsgálják az okokat. 

A problémát Gönczy Mihály, Tata város fideszes önkormányzati képviselője jelezte, aki a közösségi oldalán számolt be a helyzetről. 

Mint írta, az eset kivizsgálását már megkezdték, és az önkormányzata is tud a történtekről.

„Az Öreg-tó partja jelenleg sajnos tele van elhullott halakkal. Utánajártam a dolognak, és jeleztem a problémát a város felé” – írta a képviselő.

A tájékoztatás szerint elsősorban 2–3 nyaras ezüstkárászok érintettek, az eltávolításukat pedig már megkezdték. 

„Az eddigi információk alapján az ok valószínűleg egy fajspecifikus vírus, nem pedig szennyezés, de a pontos kivizsgálás még folyamatban van” – közölte Gönczy Mihály.

A mostani eset nem előzmény nélküli: körülbelül két évvel ezelőtt már előfordult hasonló halpusztulás a tatai Öreg-tónál.

A hatóságok és az illetékesek jelenleg is vizsgálják a pontos okokat.

Gönczy Mihály azt is jelezte, hogy nem egyedi esetről van szó, hiszen a környékbeli más tavaknál is tapasztaltak hasonló jelenséget.

Halpusztulást tapasztaltak a Szálkai-tavon. Részletek ITT.

Még több friss hírért KATTINTS IDE!

(nyitókép: Gönczy Mihály FB-oldala)