A vízhiány elleni védekezés részeként június 25-én, csütörtökön elindult a Tiszadadai-holtág feltöltése.
A vízellátás közvetlenül a Tiszából valósul meg, úszó vízkivételi művek segítségével – közölte a Tiszántúli Vízügyi Igazgatóság (Tivizig).
A vízpótláshoz előzetesen ki kellett alakítani a víz útját, amelyhez terepi munkákra, földelkötésre, fóliázásra és növényzeteltávolításra is szükség volt.
Az előkészítő munkálatok a Tivizig polgári szakaszmérnöksége, valamint műszaki biztonsági és hajózási szolgálata közreműködésével valósultak meg.
Még több friss hírért KATTINTS IDE!
(nyitókép: Tivizig)