A vízvisszatartás érdekében megkezdte a duzzasztás emelését a kezelésébe tartozó tiszalöki vízlépcsőnél az Észak-magyarországi Vízügyi Igazgatóság (Émvizig) május 16-án, szombaton.
A vízügyi szervezet közlése szerint a duzzasztott víztér szintjét 460 centiméterről 470 centiméterre emelik, vagyis a lehető legmagasabb üzemi szintre állítják be.
A 10 centiméteres vízszintemelés egyszerre szolgál ökológiai és öntözési célokat is.
A duzzasztás hatására centiméterenként 160 ezer köbméter többlet vízkészlet tározható, így jelentősen nő a Keleti-főcsatorna vízbázisa is.
A csatorna Debrecen ivóvízellátásában, a Hortobágy–Berettyó-csatorna és a Körösök vízpótlásában, valamint a halastavak és az öntözés vízellátásában is meghatározó szerepet tölt be.
A közlemény kitér arra is, hogy a megnövelt visszatartott vízmennyiség a Tiszán és a Bodrogon is többletvízkészletet jelent, illetve szükség esetén a Kisköre fölötti Tisza-tó irányába is levezethető.
Még több friss hírért KATTINTS IDE!
(nyitókép: Émvizig)