Független, akkreditált laboratóriumi vízminőség-vizsgálatra gyűjt adományokat a Tavirózsa Egyesület, mert szerintünk a veresegyházi Malom-tóba befolyó víz az év eleje óta többször habzott, és gyakran mosószerre emlékeztető szagot árasztott.
Az egyesület tájékoztatása szerint a Malom-tó országos védelem alatt áll, ezért különösen fontosnak tartják a befolyó vizek állapotának ellenőrzését.
A tervezett vizsgálatokat egy független, akkreditált laboratórium végzi el. Az eredmények várhatóan legkésőbb január elejére készülnek el, amelyeket az egyesület a Facebook-oldalán tesz majd közzé.
A vizsgálatok költsége előreláthatóan bruttó 100-150 ezer forint között alakul.
A Tavirózsa Egyesület azt kéri, aki tud, lehetőségeihez mérten adománnyal járuljon hozzá a díj fedezéséhez.
Közlésük szerint minél több támogatás érkezik, annál több mintavételi ponton és annál több vízminőségi jellemzőt tudnak bevizsgáltatni.
Az adományokat a Centrál Takarék Szövetkezetnél vezetett 66000011-11038621-00000000 számú bankszámlára várják. A közlemény rovatba az „adomány” szót kérik feltüntetni.
Akik a nevüket vagy cégnevüket is megadják, azokat később nevesített támogatóként tüntetik fel a kapcsolódó Facebook-bejegyzésben. Igény esetén a vállalkozások számára adókedvezményre jogosító igazolást is kiállítanak.
Az egyesület arról is beszámolt, hogy május 2-án és július 9-én közérdekű adatigényléssel fordult a szennyvíztisztítót üzemeltető DMRV Zrt.-hez, azonban a megkeresésekre eddig nem érkezett válasz.
A Tavirózsa Egyesület a vízminőség-mérési eredmények birtokában tud majd további, konkrét lépéseket tenni az ügyben.
Még több friss hírért KATTINTS IDE!
(nyitókép: Tavirózsa Egyesület)