Az elmúlt két hétben Tolna vármegye területén is jelentősebb mennyiségű eső esett. A vízgyűjtőn található tavakon is elindultak már a lehalászások és a vízeresztések. Így a többletvizek most újra lehetőséget adtak arra, hogy a Sió-Árvízkapunál duzzasztással vizet tartsanak vissza – számolt be a Közép-dunántúli Vízügyi Igazgatóság (Kdtvizig).
A megemelkedő duzzasztott vízszinttel vízpótlást tudnak indítani a Tolnai Holt-Dunába a Kutyatanyai-zsilip nyitásával.
Egy éven belül ez már a harmadik vízpótlás ezen a dunai holtágon.
A vízpótlást addig szeretné végezni a Kdtvizig, amíg a holtág eléri vagy minél inkább megközelíti az üzemi vízszintet.
Ha az ideális feltételek megmaradnak, ez várhatóan három hétig fog tartani.
Még több friss hírért KATTINTS IDE!
(nyitókép: Kdtvizig)