2026. június 23. kedd | Zoltán
Aktuális

Harmadszorra kap vízpótlást idén a tolnai Duna-holtág

Harmadszorra kap vízpótlást idén a tolnai Duna-holtág

Az elmúlt két hétben Tolna vármegye területén is jelentősebb mennyiségű eső esett. A vízgyűjtőn található tavakon is elindultak már a lehalászások és a vízeresztések. Így a többletvizek most újra lehetőséget adtak arra, hogy a Sió-Árvízkapunál duzzasztással vizet tartsanak vissza – számolt be a Közép-dunántúli Vízügyi Igazgatóság (Kdtvizig).

A megemelkedő duzzasztott vízszinttel vízpótlást tudnak indítani a Tolnai Holt-Dunába a Kutyatanyai-zsilip nyitásával.

Egy éven belül ez már a harmadik vízpótlás ezen a dunai holtágon.

A vízpótlást addig szeretné végezni a Kdtvizig, amíg a holtág eléri vagy minél inkább megközelíti az üzemi vízszintet.

Ha az ideális feltételek megmaradnak, ez várhatóan három hétig fog tartani.

Még több friss hírért KATTINTS IDE!

(nyitókép: Kdtvizig)