Medvét észleltek a Karancsság–Etes–Komravölgyi-víztározó térségében, ezért fokozott óvatosságra figyelmeztette a környéken járókat a Magyar Országos Medvefigyelő. A szervezet külön a horgászok figyelmét is felhívta arra, hogy ideiglenesen mellőzzék az erős szagú halcsalik használatát a tónál.
A ragadozót a Karancsság és Etes közötti területen, a Komravölgyi-víztározó vonalában észlelték – közölte a Magyar Országos Medvefigyelő.
A szervezet szerint a térségben jelenleg kevés kiránduló tartózkodik, mivel még nem indult el a gombaszezon, és a túrázók sem járnak nagy számban arrafelé.
A horgászokat arra figyelmeztették, hogy a víztározó térségében az erős szagú halcsalik használatát mellőzzék.
A bejegyzés szerint nincs ok pánikra, mert feltételezhetően csak átutazó példányról van szó.
„Feltehetőleg napokon belül elhagyja a térséget Szlovákia irányába” – írta a Magyar Országos Medvefivíztgyelő, amely mindenesetre arra kérte a környéken tartózkodókat, hogy a következő napokban fokozott figyelemmel és higgadtan közlekedjenek a térségben.
Még több friss hírért KATTINTS IDE!
(nyitókép: freepik.com)