Ritka szép látvány fogadja most a horgászokat a Tisza-tónál, nem véletlen, hogy egyre többen próbálkoznak a lékpecával.
A Magyar Országos Horgász Szövetség (Mohosz) Tisza-tavi Kirendeltségének kollégái a Nagy-kubikon jártak, ahol megmérték a jég vastagságát – olvasható a társaság honlapján.
Azt tapasztalták, hogy ott már meghaladja a tíz centimétert, ennek ellenére hangsúlyozták, hogy továbbra is fokozott óvatosságra van szükség.
A helyszínen a víz oldott oxigén tartalmát is ellenőrizték, hiszen ez az időszak különösen kritikus a halállomány szempontjából.
Jó hír, hogy a Nagy-kubikon 12 mg/l feletti értéket mértek, ami kiválónak számít, így jelenleg nincs ok aggodalomra.
Még több friss hírért KATTINTS IDE!
(nyitókép: Mohosz Tisza-tavi Kirendeltsége FB-videó képernyőfelvétel)