Egyelőre befejeződött a Tiszaugi Holt-Tisza vízpótlása – közölte Facebook-oldalán a Közép-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság (Kötivizig).
A holtágba a kezelő önkormányzattal együttműködésben összesen 616 ezer köbmétert vizet juttattak a Tisza-folyóból.
A vízátemeléshez szivattyút, illetve szivornyát használtak.
Ezzel a holtág vízállása 115 centiméterről 203 centiméterre emelkedett.
A hírről Madari Márton, Tiszaug polgármestere is beszámolt, ő a vízpótlás befejezésének dátumának május 20-at adott meg.
A Kötivizig azt is közölte, hogy tovább folytatódik a Nagytehenes Holt-Körös, valamint a Gyova-Mámai Holt-Tisza és a Szajoli Holt-Tisza vízkészletének növelése.
Mint ismeretes, az Országos Vízügyi Koordinációs Központ (OVKK) június 2-i tájékoztatása szerint országszerte 27 helyszínen zajlott ökológiai vízpótlás.
Még több friss hírért KATTINTS IDE!
(nyitókép: Madari Norbert Fb-oldala)