2026. június 23. kedd | Zoltán
Aktuális

A szerelmesek napján dőlt meg a vörösszárnyú keszeg országos rekordja

A szerelmesek napján dőlt meg a vörösszárnyú keszeg országos rekordja

Frissítés történt a Magyar Országos Horgász Szövetég (Mohosz) által vezetett hivatalos országos rekordlistán, megjelent 2026 első csúcsöntése. 

A vörösszárnyú keszeg esetében dőlt meg az országos csúcs, és az első hely birtokosa Imre Gábor lett.

A horgász a Kis-Tiszán fogott egy 1,05 kilós egyedet február 14-én, amikor a szerelmesek a Valentin-napot ünneplik. A hal hossza 38, míg a kerülete 28 centiméter volt. 

Az országos rekord A vörösszárnyú keszeg pontyozás közben, hosszúelőkés feeder módszerre érkezett. A csali csontkukac volt. 

Imre Gábor a 1,05 kilós vöröst visszaengedte a Kis-Tiszába.

A vörösszárnyú keszeg országos rekordját eddig Elek Bence tartotta, aki augusztus 20-án a Tisza-tóból abádszalóki medencéjéből emelt ki egy 0,88 kilós, 37 centis példányt

esetében is változás történt: Sütő Kevin 2022. május 7-én, a Maconkai-víztározóból fogott 0,62 kilós egyede helyett már Elek Bence áll az első helyen, aki 2024. augusztus 20-án a Tisza-tó abádszalóki medencéjéből emelt ki egy 0,88 kilós, 37 centis példányt. 

Még több friss hírért KATTINTS IDE!

(nyitókép: Mohosz, országos rekordlista)