Frissítés történt a Magyar Országos Horgász Szövetég (Mohosz) által vezetett hivatalos országos rekordlistán, megjelent 2026 első csúcsöntése.
A vörösszárnyú keszeg esetében dőlt meg az országos csúcs, és az első hely birtokosa Imre Gábor lett.
A horgász a Kis-Tiszán fogott egy 1,05 kilós egyedet február 14-én, amikor a szerelmesek a Valentin-napot ünneplik. A hal hossza 38, míg a kerülete 28 centiméter volt.

Az országos rekord A vörösszárnyú keszeg pontyozás közben, hosszúelőkés feeder módszerre érkezett. A csali csontkukac volt.
Imre Gábor a 1,05 kilós vöröst visszaengedte a Kis-Tiszába.
A vörösszárnyú keszeg országos rekordját eddig Elek Bence tartotta, aki augusztus 20-án a Tisza-tóból abádszalóki medencéjéből emelt ki egy 0,88 kilós, 37 centis példányt
esetében is változás történt: Sütő Kevin 2022. május 7-én, a Maconkai-víztározóból fogott 0,62 kilós egyede helyett már Elek Bence áll az első helyen, aki 2024. augusztus 20-án a Tisza-tó abádszalóki medencéjéből emelt ki egy 0,88 kilós, 37 centis példányt.
Még több friss hírért KATTINTS IDE!
(nyitókép: Mohosz, országos rekordlista)