Helyszíni bejárást tartottak Cegléd térségében, a Gerje mellékága mentén a vízvisszatartás további lehetőségeiről – adta hírül a Közép Tisza vidéki Vízügyi Igazgatóság (Kötivizig) Facebook-oldalán.
A beszámoló szerint február 20-án, pénteken délelőtt a Kötivizig, a területileg illetékes Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság és helyi természetvédő civil szervezetek képviselői járták be az érintett területet.
A találkozó a február 12-én, Szolnokon megtartott egyeztetés folytatását jelentette, ahol a térségi vízvisszatartás további lehetőségeit tekintették át a hidraulikai modellezési eredmények ismeretében.
A vízügyi és természetvédelmi szakemberek a civilekkel közösen azokat a pontokat mérték fel, ahol természetközeli fenékküszöbök kialakítását tervezik a hatékonyabb vízvisszatartás érdekében.
A Kötivizig közlése alapján a megvalósítás hamarosan elkezdődhet, szintén közös erővel.
Még több friss hírért KATTINTS IDE!
(nyitókép: Kötivizig)