Március 23-án a Ráckevei Dunaági Horgász Szövetség (RDHSZ) halőri szolgálata a Dömsödi Önkéntes Tűzoltó Egyesülettel és a Dömsödi Önkormányzat közmunkásaival szemétszedési akciót szervezett az Északi-övcsatorna környékén.
Az RDHSZ-t három halőr képviselte a munkában egy Toyota Hilux terepjáróval, egy utánfutóval és egy nyolcköbméteres konténerrel felszerelkezve – közölte a szervezet a Facebook-oldalán.
A víztől távolabb eső helyszín miatt ezúttal kevesebb volt a horgászszemét, inkább a gépkocsialkatrész és -roncs, építési törmelék (közte a veszélyes hulladéknak minősülő hullámpala), valamint a lakossági hulladék volt jellemző.
A nap végére mintegy tíz köbméter hulladéktól szabadították meg az Északi-övcsatorna környékét.
Még több friss hírért KATTINTS IDE!
(nyitókép: RDHSZ)