2026. június 4. csütörtök | Bulcsú
Galériák

A Deák–Hipszki páros nyerte a Csónakos Pergető OB-t – fotókkal

A Deák–Hipszki páros nyerte a Csónakos Pergető OB-t – fotókkal

Október 31. és november 2. között a Tisza-tavon bonyolították le a XXV. Csónakos Pergető Országos Bajnokság döntőjét.

Egy új, úgynevezett limites rendszerben kellett a versenyzőknek összemérniük tudásukat: öt halfajt kell megfogni és mindegyikből a négy legnagyobb számít a versenybe – írta beszámolójában a Magyar Országos Horgász Szövetség (Mohosz). 

A feladat nehézségét jól mutatja, hogy ez a Tisza-tavon is csak egyetlen csapatnak, a Tóth Csaba Csongor és Tóth Bendegúz alkotta Savage Teamnek sikerült.

A XXV. Csónakos Pergető OB kőkemény csatákat hozott, mert hatalmas volt a tét a jövőre esedékes hazai rendezésű világbajnokság miatt.

Az elmúlt években rengeteget fejlődtek a versenyzők, így életük formáját kellett hozniuk azoknak, akik a dobogón szerettek volna végezni. 

Azonban ebben a nagyon erős mezőnyben volt egy csapat, amelynek a teljesítményét mindenki tátott szájjal figyelte. 

A hat forduló alatt 13 pontot gyűjtve Hipszki Róbert és Deák Ferenc, azaz a Jadabo harmadszorra lett országos bajnok. Nem véletlenül vezetik a világranglistát is. 

Az ezüstérem egy olyan páros nyakába került, amelynek tagjairól az elkövetkező években még nagyon sokat fogunk hallani. Parádés teljesítménnyel, minden fordulóban a dobogón állva a második helyet 26 ponttal Hajdú István és Magyar Zoltán alkotta Halakulat szerezte meg. 

A dobogó legalsó fokára pedig 30 ponttal a Team Zandertime képviseletében Szirtes Marcell és Fejes András Péter állhatott fel.

Még több friss hírért KATTINTS IDE!

(nyitókép: Mohosz)