2024. december 15. vasárnap | Valér
Galériák

A specialistát is meglepte a váratlan csukamonstrum – fotókkal

A specialistát is meglepte a váratlan csukamonstrum – fotókkal

Nagy Zoltán „Gomba” legfrissebb csukafogása után – sztoriküldő szolgáltatásunkat használva – kereste meg a Pecaverzumot, hogy élete legszebb halaival büszkélkedjen. A legutolsó csukáját különleges körülmények között fogta.

A pergető körökben Dobigaként ismert pecás egyéves volt, amikor megtanult járni, és az édesapjától kapta meg az első horgászbotját.

„A természet szeretete és a horgászat öröme végigkísérte az egész életemet. Már tizenéves koromban sikerült HOKÉV Kupát nyernem, és sokat álltam dobogón megyei versenyeken. Pergetni mindig is pergettem, de az akkor számomra elérhető horgászvizeken csak szezonálisan kergettük így a halakat leginkább kanál és körforgó villantókkal” – mesélte portálunknak Zoltán, hozzátéve, hogy öt-hat éve a pergetésen kívül minden más horgászmódszert hanyagol.

Olyannyira szerelmese lett a műcsalis pecának, hogy három éve a csónakos pergető szakosztályban a legtöbb versenyen megméreti magát.

Ezek után pedig rátért a legfrissebb fogásaira.

A négynapos hosszú hétvégén Csontos Attila István sporttársával horgászatot terveztek az utolsó két munkaszüneti napra.

„A Tisza-tó környékét elengedtük a turistaforgalom miatt, a Keleti-Főcsatornát a felnőtt és sodródó növények miatt, és végül a Körösre esett a választásunk. Köröstarcsánál raktuk vízre a csónakom, így elérhető távolságba került a Kettős-, a Sebes- és a Hármas-Körös egyaránt” – a folyókon aztán sokféle módszerrel, sokféle halfajra horgásztak, méghozzá eredményesen.

„Sikerült fognunk domolykókat, balinokat, süllőket, nagyon sok kősüllőt és egy farok végéig mérve 99 centiméteres csuka koronázta meg a túránkat” – büszkélkedett a pecás.

Zoltán érdeklődésünkre elárulta, hogy a ragadozót a Kettős-Körösből sikerült kiemelnie egy 3 hüvelykes (7,62 centis) gumihallal, amelyet süllőnek vagy kősüllőnek szánt a folyó medrében.

„A hal egy elnehezedéses kapással jelentkezett, rögtön éreztem, hogy nem kis halról van szó. Egy-két perces fárasztás után megpillantottuk a termetes csukát, rögtön azt figyeltem, hogyan akadt a szájába a horog, el tudja-e harapni a hajszálvékony fluorokarbon előkét. De szerencsém volt, az orra helyébe akadt a horog, a jigfej pont kilátszott. Amikor másodjára a vízfelszínre jött, Csontos Attila István barátom magabiztos kézzel merítette meg. Nagy volt az öröm, a kétnapos túra halát fogtam meg. Néhány fotó és hosszmérés után visszaengedtem az éltető elemébe” – árulta el a pergető, hozzáfűzve, nagyon örült (a fentebbi fotón látható) halnak, mivel a csuka a legnagyobb kedvence.

„Szerencsésnek érzem magam, mert az elmúlt években sok nagy méretű csukát sikerült egy fotó erejéig kézben tarthatnom” – zárta beszámolóját a horgász.

Amennyiben különleges, szép, hatalmas vagy egyedi halat fogtál, esetleg valami más miatt emlékezetes számodra valamelyik horgászatod, írd meg te is  pár fotóval és/vagy videóval kiegészítve  a sztoridat nekünk ITT!

Még több friss hírért KATTINTS IDE!

(fotók: Nagy Zoltán Gomba/Pecaverzum)