A Heves vármegyei térség ivóvízellátásának biztonságát szolgáló beavatkozás fejeződött be a Zagyva-patakon: a szakemberek behelyezték az ideiglenes betétpallókat a duzzasztóműbe, ami a vízhiányos időszakokban magasabb vízszint fenntartását teszi lehetővé.
A munkálatokról a Közép-Duna-völgyi Vízügyi Igazgatóság (Kdvvizig) számolt be közösségi oldalán. Mint írták, a Heves Megyei Vízmű Zrt. bátonyterenyei üzemegysége három településen – Bátonyterenyén, Mátraverebélyen és Rákóczibányán – közel 15.000 ember ivóvízellátását biztosítja.
A vízmű a Zagyva-patakból, a Maconkai-tározó kifolyásánál vesz ki naponta csaknem 2000 köbméter vizet egy keresztgátas duzzasztómű segítségével. Az így nyert vizet előkezelés után talajvízdúsítási célra használják fel, majd sekély mélységű csőkutakon keresztül nyerik vissza.
A Kdvvizig és a vízmű szakembereinek együttműködésével a nap folyamán befejeződött az ideiglenes betétpallók behelyezése.
A közlés szerint az ideiglenes elzárás lehetővé teszi, hogy a vízhiányos időszakokban magasabb duzzasztási szintet tartsanak fenn, ami hozzájárul az ivóvízellátás folytonosságához. Tavaly ennek a megoldásnak is szerepe volt abban, hogy a térségben nem kellett vízkorlátozást elrendelni.
A két szervezet egész évben folyamatos szakmai egyeztetést folytat a víz mennyiségi és minőségi kérdéseiről, a szárazabb időszakokban pedig kiemelt figyelmet fordítanak az együttműködésre.
Még több friss hírért KATTINTS IDE!
(nyitókép: Kdvvizig)