2026. június 24. szerda | Iván
Galériák

Egyetlen halat sem fogtak a leveleki lékhorgász fesztiválon – fotókkal

Egyetlen halat sem fogtak a leveleki lékhorgász fesztiválon – fotókkal

Január 18-án, vasárnap a Leveleki-víztározó jege alatt lékhorgász fesztivált tartottak, ahol a résztvevők kipróbálhatták a különleges horgászmódszert, de végül senkinek sem lett halas a keze.

A szon.hu beszámolója szerint résztvevők saját maguk vágták ki a lékeket, ehhez láncfűrészt, elektromos fűrészt, baltát és lékfúrót használtak. 

A horgászat a tó vízisípálya környéki részén zajlott, ahol a víz mélysége 1,20–1,50 méter volt.

A lékpecások csontival békés halakra, illetve halszelettel ragadozó halakra próbálkoztak. 

Mikucza Zsolt tógazda elmondta, a jelentős zajjal járó lékvágás és előkészületek miatt végül egyetlen halat sem sikerült fogni.

Arról is beszélt, hogy „ha az időjárás még majd megengedi, lehet szó folytatásról is”.

A lékhorgász fesztivált előzetesen ingyenes részvétellel hirdették meg: a kiírás szerint a résztvevők két bottal horgászhattak, halfelvitel nélkül. 

Még több friss hírért KATTINTS IDE!

(nyitókép: Leveleki Horgászparadicsom FB-oldala)