2025. július 18. péntek | Frigyes
Galériák

Elkészült az ötödik közösségi stég az RSD-n – fotókkal

Elkészült az ötödik közösségi stég az RSD-n – fotókkal

A Ráckevei Dunaági Horgász Szövetség (RDHSZ) Halőri Szolgálata átadta az ötödik közösségi stéget, amelyet – csak úgy, mint a negyediket – Tasson vehetnek birtokba a horgászok – közölte az RDHSZ.

A 6-szor 3 méteres víziállás Tasson, a Rózsa- szigettel szemben, a legutóbb átadott stég közelében található.

A szokásos vörösfenyő borítás és a horganyzott acélcső lábak az RDHSZ szerint garanciát adnak a hosszú élettartamra.

A stég mögötti szabad területen akár három sátor is kényelmesen elhelyezhető.

Mint ismert, a szövetség még április elején jelentette be, hogy közösségi használatú horgászstégek építésével kívánja enyhíteni a horgászhelyhiányt a Ráckevei-Soroksári Dunán (RSD).

A Közép-Duna-Völgyi Vízügyi Igazgatósággal történt sikeres megállapodás eredményeként az RDHSZ összesen 63 stég létesítésére kapott engedélyt, évente 10–12 darabos ütemezésben számíthatnak a horgászok az átadásra.

A víziállások építését az RDHSZ halőri szolgálata végzi, külső vállalkozók bevonása nélkül. Minden RSD melletti településen három stég szerepel a tervek között.

A helyszínek kijelölése, a víziállások engedélyeztetése és a kivitelezés folyamatosan zajlik. A tervek szerint Ráckeve, Szigetbecse, Dömsöd és Tass után indulnak felfelé, hamarosan a négy budapesti kerület is sorra kerül.

A stégeket a Duna-ági horgászok ingyenesen, szabadon használhatják. Mindegyiken legalább két horgász elfér egymás mellett.

Az RDHSZ arra kéri a horgászokat, hogy közösen vigyázzanak ezekre a közösségi létesítményekre, ne rongálják meg a stégeket, kerüljék a szemetelést, hangoskodást és a többnapos ott-tartózkodást.

Az első közösségi stég Ráckevén készült el áprilisban, ezt követte május közepén a második a Kerekzátony-szigetnél, majd a harmadik Szigetbecsén május végén, a negyediket Tassnál július elején.

A víziállásokon elhelyezett rövid ismertetőn látható a stéghasználati szabályzat, valamint egy QR-kód is. Ez az RDHSZ honlapján a közösségi horgászstégek részre mutat, ahol egy térkép is látható az elkészült stégek koordinátáival és fotóival. Az adatbázist frissítik, ha elkészül egy új horgászhely.

Még több friss hírért KATTINTS IDE!

(nyitókép: RDHSZ)