A Közép Tisza vidéki Vízügyi Igazgatóság (Kötivizig) és a tiszaugi önkormányzat megkezdte az önkormányzati kezelésű Tiszaugi Holt-Tisza vízpótlását.
Elsőként a Tisza-folyóból emelik át szivattyúval a vizet a hullámtéri csatornába, ahonnan szivornya juttatja tovább a holtágba – olvasható a Kötivizig közleményében.
A tájékoztatás szerint a beavatkozás várhatóan 8-10 napot vesz majd igénybe.
Ezalatt az idő alatt a tervek alapján 70-80 centiméterrel emelkedik majd a holtág vízszintje.
Még több friss hírért KATTINTS IDE!
(nyitókép: Kötivizig)