2026. június 4. csütörtök | Bulcsú
Galériák

Kijelölték a fenékküszöbök lehetséges helyszíneit a Gerjén – fotókkal

Kijelölték a fenékküszöbök lehetséges helyszíneit a Gerjén – fotókkal

Minden eddiginél kegyetlenebb aszályra készülve igyekeznek betárazni a Gerje-patakon lefolyó víz minél nagyobb hányadát – számolt be Facebook-oldalán Juhász Erika a Hosszúcsemői Tőzegláp VízŐrző Mozgalom képviseltében.

Posztjában azt írta, hogy a szakaszos kiszáradás idén elkerülhetetlennek látszik, de a vízfolyás teljes kiszáradását megakadályozhatják lefolyáslassító struktúrák létrehozásával, helyi földanyagból készült kis áttöltésekkel (fenékküszöbökkel). 

Szerinte előfordulhat, hogy egyes helyszíneken a duzzasztott szakaszon is kiszárad majd a meder, de a vizes periódus hosszát mindenképpen elnyújtják ezek a kis léptékű, természetalapú beavatkozások. 

A vízügy, a nemzeti park, helyi vadásztársaságok és civilek együttműködésében Albertirsától Kőröstetétlenig végigjárták a patakot, és kijelölték a fenékküszöbök létrehozására alkalmas helyeket. 

A víz tájba való kivezetésének lehetőségeit is vizsgálják. 

„Vizet a vadnak! Vizet a természetnek!” – fogalmazott.

Juhász Erika köszönetet mondott a Közép-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóságnak (Kötivizig), a Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóságnak (DINPI) és a vadásztársaságoknak, hogy velük vannak”,

Még több friss hírért KATTINTS IDE!

(nyitókép: Juhász Erika FB-oldala)