2026. június 25. csütörtök | Vilmos
Galériák

Négy halfaj egyedeit mentették a halőrök Szolnoknál – fotókkal

Négy halfaj egyedeit mentették a halőrök Szolnoknál – fotókkal

Június 25-én, csütörtökön halmentést végzett a Közép-Tisza-Vidéki Horgász Egyesületek Szövetsége (KTVHESZ) a Tisza árterületén fekvő szolnoki Ártéri Horgásztónál, korábbi nevén a Vegyi kubiknál. A beavatkozás során több halfaj egyedeit mentették ki a vízterületből, majd visszaengedték azokat a Tisza-folyóba.

A KTVHESZ tájékoztatása szerint a 16-343-1-4 víztérkóddal nyilvántartott Ártéri Horgásztóban összesen 127 kiló halat sikerült kimenteni.

A mentés során 60 kiló pontyot, 50 kiló harcsát, 15 kiló süllőt és 2 kiló dévérkeszeget fogtak be.

A halakat a munkálatok befejezése után a Tisza folyóhoz szállították, és ott helyezték vissza azokat élőhelyükre.

Még több friss hírért KATTINTS IDE!

(nyitókép: KTVHESZ)