„Ma nagy lépést tettünk a tavunk egészségéért! Lezajlott az ökológiai törpeharcsa-gyérítés első felvonása, és a mérleg nem hazudik” – közölte a Dombóvári Városi Horgász Egyesület február 15-én, vasárnap.
A 32 hektáros Tüskei-tavon történt gyérítés eredményéről elmondták, a becslések alapján 550-600 kilogramm – ahogy fogalmaztak – „nemkívánatos vendégtől” szabadították meg a vizet.
„Ez a hatalmas mennyiség már nem fogja ritkítani az őshonos utánpótlást, így több esélyt adunk a nemes halainknak és a nyugodtabb horgászatnak” – fogalmaztak.
Megjegyezték, külön öröm volt, hogy a munka során 40-50 darab kecskerák is megmutatta magát.
Természetesen a védett páncélosok a rövid „vizit” után azonnal, sértetlenül kerültek vissza éltető elemükbe.
A munka tovább folytatódik, már kezdetét vrette a második kör a „felső” tavon.
Amint ott is végeznek a gyérítéssel, azonnal indulnak tovább az „alsó” tóra annak érdekében, hogy a Tolna vármegye harmadik legnagyobb horgászvízén teljes hosszában visszaszorítsák az törpeállományt.
Még több friss hírért KATTINTS IDE!
(nyitókép: Dombóvári Városi Horgász Egyesület)