A Balatoni Halgazdálkodási Nonprofit Zrt. (BHNp Zrt.) az év utolsó halkihelyezésével teljesítette a számára előírt süllőtelepítési kötelezettséget.
December 23-án, kedden 578 kilogramm egy- és kétnyaras süllőt telepített a Balatonba a BHNp Zrt.
A halakat Siófokon, a Bahart Zrt. kikötőjében engedték le csúszda segítségével a halszállító autó kádjairól.
A BHNp Zrt. beszámolója szerint ezzel a mennyiséggel együtt idén összesen 6 174 kiló egy- és kétnyaras süllővel gazdagították a tavat.
Ezt azt is jelenti, hogy picivel túlteljesítették az éves telepítési kötelezettségüket, amely 6000 kiló.
A pontyra vonatkozó kötelező mennyiséget, a 300 tonnát már november 28-ára kihelyezték. Részletek fotókkal ITT.
Még több friss hírért KATTINTS IDE!
(nyitókép: BHNp Zrt.)