2026. június 23. kedd | Zoltán
Halgazdálkodás

Hat tonna ponttyal frissítették a Bács-Kiskun vármegyei horgászvizeket

Hat tonna ponttyal frissítették a Bács-Kiskun vármegyei horgászvizeket

Március 31-én, kedden összesen több mint 6000 kiló pontyot telepítettek a Bács-Kiskun vármegyei horgászvizekbe.

A telepítés 8 és 16 óra között zajlott le a Bács-Kiskun Vármegyei Horgászegyesületek Szövetsége (Bácshosz) kezelésében lévő vízterületeken – adták hírül a szervezet honlapján.

A halakat a Tógazda Zrt. szállította, a kihelyezett állomány háromnyaras korosztályú pontyokból állt.

A legnagyobb mennyiség a Ferenc-csatornába, valamint a Kamarás Duna–Sugovicába került, mindkét helyszínen 2400–2400 kiló halat engedtek a vízbe. 

A Kadia-Dunába és a Nagybaracskai Öreg Dunába – a Fischer szakaszon – egyaránt 600–600 kiló ponty érkezett.

Még több friss hírért KATTINTS IDE!

(nyitóképünk illusztráció: pixabay.com)