Április 7-én és 8-án újabb haltelepítést hajtottak végre a Csongrád-Csanád vármegyei horgászvizeken, ezúttal összesen 5200 kiló pikkelyes ponty került több helyszínre.
A friss telepítés során tenyészpontyokat helyeztek ki az Atkai- és a Gyálai-holtágakba (Lisztes, Sárgás, Görbe), a Maty-éri víztározóba, valamint a Salakos horgászvizekbe – adták hírül a Horgász Egyesületek Csongrád Megyei Szövetsége (HECSMSZ) közösségi oldalán.
A beszámoló szerint a kétnyaras állomány jó kondícióban érkezett, az egyedek 28–33 centiméteres testhosszal és 50–90 dekagrammos tömeggel kerültek a vizekbe.
A szövetség hangsúlyozta, hogy a horgászati célú halgazdálkodásban kiemelt szerepe van a vegyes korosztályú telepítéseknek, mivel ez biztosítja az állomány folyamatos utánpótlását.
Kiemelték azt is, hogy a most kihelyezett növendék és tenyészpontyok a kedvező természetes táplálékbázisnak köszönhetően gyors fejlődésnek indulhatnak, és a kétnyaras példányok az év második felére akár 1,6–2,0 kilós átlagtömeget is elérhetnek.
A telepítéshez kapcsolódóan ezúttal sem vezettek be horgászati tilalmat. Ugyanakkor arra kérik a pecásokat, hogy ha folyamatosan méreten aluli halakat fognak, akkor váltsanak nagyobb csalira, illetve próbáljanak új horgászhelyet vagy mederszakaszt keresni.
A mostani telepítés az elmúlt napokban zajló halasítások folytatásának tekinthető. Korábban több mint 3400 kiló ponty került a vármegye vizeibe, különböző korosztályokból, több ütemben.
Még több friss hírért KATTINTS IDE!
(nyitókép: HECSMSZ)