2026. június 23. kedd | Zoltán
Nagy fogások

Az elmúlt másfél évtized legnagyobb ezüstkárászát fogták ki az RSD-ből

Az elmúlt másfél évtized legnagyobb ezüstkárászát fogták ki az RSD-ből

A Ráckevei Dunaági Horgász Szövetség (RDHSZ) 2009 óta íródó rekordlistájának legnagyobb ezüstkárászát fogták ki.

A halat november 14-én Solymosy Sándor, a Székesfehérvári Dolgozók Sport Horgász Egyesület tagja terelte partra a Ráckevei-Soroksári Dunából (RSD), Tass térségében – számolt be az RDHSZ.

Az ezüstkárász tömege 2090 gramm volt, a testhossza és a kerülete egyaránt 38 centiméter. 

A fogás 11 óra 45 perckor történt, ködös időben, gyenge szél mellett. A fárasztás partról zajlott, és nagyjából öt percig tartott. 

A horgász csontit és wafter csalit használt, az etetés pelletből és kukoricadarából állt. 

A halat feeder bottal, 0,18-as monofil zsinórral és 10-es horoggal kerítette horogra.

Az RDHSZ rekordlistáján eddig mindösszesen kettő ezüstkárász szerepelt. 

2016. április 6-án Takács István egy 1662 grammos példányt fogott, míg 2020. július 5-én Zelnik Dániel szákolt egy 1825 grammosat.

Solymosy Sándor fogása tehát 265 grammal múlta felül a korábbi csúcstartót. 

A hivatalos országos rekordot Bablina István tartja egy 3,55 kilós egyeddel, amelyet 1992. szeptember 19-én a Holt-Zagyvából, a Kátrányosból emelt ki. 

Még több friss hírért KATTINTS IDE!

(nyitókép: RDHSZ)