A 2026-os esztendő legnagyobb pontya került horogra a Ráckevei–Soroksári Duna (RSD) főágán.
A 29,02 kilós halat április 30-án 6:40-kor fogta Nyári Norbert Dömsöd térségében – derül ki a Ráckevei Dunaági Horgász Szövetség (RDHSZ) rekordlistájára feltöltött adatlapból.
Az öreg ponty 90 centiméter hosszú és 82 centiméter kerületű volt.
A horgász bojlit használt csalinak, és 0,35-ös monofil zsinórral és 4-es horoggal szerelt.
A partól történt fárasztás 25 percig tartott derült, szeles időben.
A rekordközeli fogás kapcsán az RDHSZ úgy fogalmazott, szinte biztos, hogy 2026-ban sem maradnak 30 kiló feletti rekordpontyfogás nélkül.
Nyári Norbert a közel 30-as bajszossal jövő évre szóló ingyen jegyet nyert. Az RDHSZ rekordlistájának szabályai alapján ugyanis a horgásznak kötelező bejelentenie minden 25 kilogramm feletti pontyot és amurt, 10 kilogramm feletti fogassüllőt, 10 kilogramm feletti csukát, 50 kilogramm feletti harcsát és 3 kiló feletti compót, ha teljeskörűen tud gondoskodni a hal épségéről annak hitelesítéséig.
Az RDHSZ rekordlistájának élén ponty kategóriában Berényi Antal Tamás áll, aki 2025. október 13-án fogott egy 36,8 kilós pikkelyeset Szigetbecse térségében. Nézd meg a halat ITT!
Még több friss hírért KATTINTS IDE!
(nyitókép: RDHSZ)