Egymást követő két napon is megjelent ugyanannak a horgásznak egy-egy különleges fogása a Mohosz hivatalos rekordlistáján.
A pergetőhorgász előbb egy jászkeszeget, majd másnap egy domolykót jelentett be a Magyar Országos Horgász Szövetség (Mohosz) rekordlistájára. Mindkét hal wobblerre kapott, és a bejegyzések szerint mindkettő visszanyerte a szabadságát.
A Mohosz rekordlistája 1965 óta regisztrálja és közli a bejelentett rekordhalakat. A friss listán Bónyai Gusztáv két fogása egymás alatt szerepel: a domolykó az első, a jászkeszeg a második helyen látható a legutóbbi bejegyzések között.
A sorozat június 16-án, kedden kezdődött, délután 5 órakor.
Bónyai Gusztáv a Duna Tolna vármegyei, 1520 és 1493 folyamkilométer közötti szakaszán horgászott, amikor kövezéses part mellett erős kapást kapott.
„Kövezéses part mellett jelentkezett ez a szép példány, igen vehemens kapással” – olvasható a rekordlistára feltöltött beszámolóban.

A horgász elsőre más halfajra gondolt. „Balinra gondoltam elsősorban, de nagy örömömre jászt szákolhattam” – idézte fel.
A jászkeszeg szeder színű wobblerre érkezett. A hal 56 centis volt, a tömege pedig 2,80 kiló. A bejegyzés szerint C&R-fogásról volt szó, vagyis a jászkeszeg visszakerült a vízbe.
Másnap, június 17-én, szerdán délben újabb rekordlistás halat fogott Bónyai Gusztáv, ezúttal a Sió-csatornán.
A domolykó a Sió-csatorna 58 és 0 folyamkilométer közötti szakaszán akadt horogra. A horgász ennél a fogásnál is wobblerrel pergetett.
„Eddigi legnagyobb domolykómat sikerült becsapnom a Sió-csatornán” – írta a rekordlistán a wobbleres fogásról.
„Felejthetetlen élményt adott a bandita!” – tette hozzá Bónyai Gusztáv.

A domolykó szintén 56 centis volt, a tömege pedig 2,92 kiló. A bejegyzés szerint ez a hal is C&R-fogásként szerepel, és gyorsan visszanyerte a szabadságát.
Fontos megjegyezni, hogy a két fogásnál nem új abszolút országos rekordokról van szó, hanem két friss rekordlistás bejelentésről. A történetet azonban így is különlegessé teszi, hogy ugyanaz a pergetőhorgász egymást követő két napon, két különböző vízen, két különböző halfajjal is megjelent a Mohosz hivatalos rekordlistáján.
Még több friss hírért KATTINTS IDE!
Fotó: Mohosz/Bónyai Gusztáv