2026. június 23. kedd | Zoltán
Nagy fogások

Már öt horgász fogott idén ingyenes területi jegyet érő halat az RSD-n

Már öt horgász fogott idén ingyenes területi jegyet érő halat az RSD-n

Egyre gyarapodik a 25 kiló feletti rekordpontyok száma idén a Ráckevei Dunaági Horgász Szövetség (RDHSZ) rekordlistáján, amelyen már az ötödik horgász érdemelte ki a jövő évre szóló ingyen horgászjegyet.

A rekordlistára felkerült halat, és ingyen pecát érő pontyot Varga Attila fogta március 21-én, pénteken, 1:40-kor a Ráckevei–Soroksári Dunán (RSD) RSD főágán, Kiskunlacháza térségében. 

A ponty tömege 25.260 kiló volt, testhossza 84 centimétert, kerülete pedig 80 centimétert ért el.

A fogás adatlapja szerint szerint a horgász bojlis módszert alkalmazott, a csalizás és az etetés is bojli alapú volt. 

A felszerelés részeként egy 3,6 méteres botot, 0,25-ös fonott zsinórt és 4-es horgot használt. A hal fárasztása mintegy 20 percig tartott, partról.

Az RDHSZ rekordlistájának szabályai alapján a horgásznak kötelező bejelentenie minden 25 kilogramm feletti pontyot és amurt, 10 kilogramm feletti fogassüllőt, 10 kilogramm feletti csukát, 50 kilogramm feletti harcsát és 3 kiló feletti compót, ha teljeskörűen tud gondoskodni a hal épségéről annak hitelesítéséig.

A kötelező bejelentés alá eső halak esetében garantált jutalom is jár: a horgász érvényes jegyének megfelelő, jövő évre szóló éves területi engedély a nyeremény. 

Még több friss hírért KATTINTS IDE!

(nyitókép: RDHSZ)