A Dunán fogta meg a69 Komárom-Esztergom Vármegyei Horgászegyesületek Szövetsége (Kemhesz) jelölt pontyát Kopcsó Gábor. A 17,5 kilós hal közel 100 méter zsinórt húzott le a fárasztás során, miközben a horgásznak a folyó akadói miatt végig koncentrálnia kellett.
A most 17,5 kilós dunai pontyot korábban a Kemhesz 0082-es jelzéssel látott el.
„A hal egy 18 milliméteres kukoricás bojlit vett fel, és rendesen megdolgoztatott!” – mondta a horgász a Kemhesz oldalán.
A fárasztás nem volt egyszerű, közel 100 méter zsinórt vitt le, ráadásul a rengeteg akadó miatt végig koncentrálni kellett.
„A siker kulcsa most is a helyzetfelismerés, a folyamatos etetés volt, ami végül meghozta az eredményt” – összegzett Kopcsó Gábor.
A horgásznak lehetősége nyílt nevet adni halnak, és úgy döntött, hogy saját magáról nevezi el.
„Kopcsó Gabi lett a neve” – jelentette be.
Még több friss hírért KATTINTS IDE!
(nyitókép: Kemhesz)