Szerencsés véget ért annak az eltűnt személynek a keresése, akiről először azt feltételezték, hogy a Ráckevei–Soroksári Duna (RSD) vizébe fulladt. Később kiderült, hogy átúszta a Dunát, majd maga hívott mentőt.
A Pest Vármegyei Kutató-Mentő Szolgálat közlése szerint a BRFK Dunai Vízirendészeti Rendőrkapitányság július 12-én, vasárnap az esti órákban kérte a segítségüket egy XXIII. kerületi helyszínre.
Az otthonából ittas állapotban eltűnt személy ruháit és személyes tárgyait az RSD bal partján találták meg.
A kutató-mentők az éjszaka folyamán szonártechnikával vizsgálták át a feltételezett vízbe menetel helyszínét és annak környezetét, de szerencsére nem találtak emberi testet a víz alatt.
Július 13-án érkezett a megnyugtató hír, hogy a keresett személy a kutatás idején már kórházban volt.
Mint később kiderült, átúszta a Dunát, majd maga hívott mentőt.
„Örülünk, hogy a körülményekhez képest jól végződött ez az eset!” – írta a Pest Vármegyei Kutató-Mentő Szolgálat.
Még több friss hírért KATTINTS IDE!
(nyitókép: Pest Vármegyei Kutató-Mentő Szolgálat)