Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében az állandó vizekben, holtágakban, illetve a tavak nádassal borított szegélyzónáiban folytatódik a szúnyoggyérítési program a héten – közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) az MTI-vel hétfőn.
Azt írták, hogy a szakemberek folytatják a biológiai kezeléseket a héten. Ez azt jelenti, hogy a tenyészőhelyeken egy olyan – természetes baktérium által termelt fehérjét tartalmazó – készítményt juttatnak a vízbe, amely az alkalmazott dózisban kizárólag a csípőszúnyog lárváit pusztítja el, más élőlényekre ártalmatlan.
Az esőzéseket követően a rovarbiológusok ismételten felmérik a potenciális élőhelyeket, ennek nyomán május utolsó hetében nagyobb területeken várható biológiai lárvagyérítés – tették hozzá.
Felhívták a figyelmet arra, hogy a ház körüli pangó vizek, a vízzel teli edények, hordók kiürítésével a lakosság is hozzájárulhat a lárvák élőhelyének szűkítéséhez, így a szúnyogártalom csökkentéséhez, ugyanis számos faj kifejezetten emberközeli éltmódot folytat.
A szúnyoggyérítés heti programja a beavatkozások helyszíne és ideje megtalálható a katasztrófavédelem honlapján – olvasható az OKF közleményében.
Még több friss hírért KATTINTS IDE!
(nyitókép: MTI/Mészáros János)