2026. június 24. szerda | Iván
Peca+

Újraindult a balatoni kompforgalom

Újraindult a balatoni kompforgalom

Péntektől újra járnak a balatoni kompok Szántód és Tihany között, a téli menetrend szerint – tájékoztatta a Balatoni Hajózási Zrt. (Bahart) csütörtökön az MTI-t.

A komp január 19-én állt le, a tó befagyása miatt. Január 30-án indul újra a forgalom: Szántód felől 7 és 17 óra között, Tihany felől 7.15 és 17.15 között járnak a kompok.

A járatok hétköznap 60 percenként, hétvégén 30 percenként közlekednek. A menetidő 8 perc.

A Bahart felhívta a figyelmet arra, hogy a várható időjárási szélsőségek és az olvadáskor esetlegesen leszakadó jégtáblák miatt előfordulhatnak még forgalmi korlátozások, erről online felületeiken adnak tájékoztatást.

Friss hírekért látogass el a Pecaverzum főoldalára!

(forrás: MTI, nyitókép: Bahart)