Május 9-én és 10-én Olaszországban, a Mallero- és Lanterna-patakokon rendezték meg a XXIII. parti pergető világbajnokságot.
A Magyar Országos Horgász Szövetség (Mohosz) beszámolója szerint a két vízterület nagyon technikás pályának számít, és ahogy egyre nagyobb nyomás nehezedett rájuk, úgy mutatkozott meg a versenyzők közötti tudáskülönbség, a gyorsaság és a megfogott vagy éppen rontott halak aránya.
„Sajnos be kell ismerni, hogy néhány év alatt nem lehet behozni a szakágban meglévő több évtizednyi lemaradásunkat” – fogalmazott a Mohosz.
A legnehezebb feladat a passzív, nem táplálkozó pisztrángok kapásra ingerlése volt. Nagyon pontosan kellett a szájuk előtt táncoltatni a plasztikcsalikat, hogy felvegyék az apró lárvaimitációkat.
Ez a Dávid Ferenc kapitány; Rigó Alex másodkapitány; Plank Zoltán csapatvezető; Rohrbeck Rudolf, Kovács Tamás József, Horváth Tamás, Oláh Gergely és Antal Gábor versenyzők közül utóbbinak ment a legjobban, aki a második fordulóban, az A szektorban harmadik helyezést ért el.
A világbajnokságot Olaszország nyerte 11 ponttal, második helyen Szlovákia 39 ponttal, míg a harmadikon Bulgária végzett 43 ponttal.
A magyarok a 16 nemzetet felvonultató mezőny 12. helyén végeztek.
Egyéni világbajnok lett Davide Nedrotti két ponttal, ezüstérmes Enrico Bollero szintén két ponttal, és bronzérmes Andrea Giganti három ponttal. A legjobb magyar Antal Gábor lett, aki 64 versenyző közül lett 33.
Még több friss hírért KATTINTS IDE!
(nyitókép: Mohosz)