2026. június 23. kedd | Zoltán
Versenyek

A mezőny hátsó felében zárt a parti pergetőválogatott a világbajnokságon – fotókkal

A mezőny hátsó felében zárt a parti pergetőválogatott a világbajnokságon – fotókkal

Május 9-én és 10-én Olaszországban, a Mallero- és Lanterna-patakokon rendezték meg a XXIII. parti pergető világbajnokságot.

A Magyar Országos Horgász Szövetség (Mohosz) beszámolója szerint a két vízterület nagyon technikás pályának számít, és ahogy egyre nagyobb nyomás nehezedett rájuk, úgy mutatkozott meg a versenyzők közötti tudáskülönbség, a gyorsaság és a megfogott vagy éppen rontott halak aránya.  

„Sajnos be kell ismerni, hogy néhány év alatt nem lehet behozni a szakágban meglévő több évtizednyi lemaradásunkat” – fogalmazott a Mohosz.

A legnehezebb feladat a passzív, nem táplálkozó pisztrángok kapásra ingerlése volt. Nagyon pontosan kellett a szájuk előtt táncoltatni a plasztikcsalikat, hogy felvegyék az apró lárvaimitációkat. 

Ez a Dávid Ferenc kapitány; Rigó Alex másodkapitány; Plank Zoltán csapatvezető; Rohrbeck Rudolf, Kovács Tamás József, Horváth Tamás, Oláh Gergely és Antal Gábor versenyzők közül utóbbinak ment a legjobban, aki a második fordulóban, az A szektorban harmadik helyezést ért el.

A világbajnokságot Olaszország nyerte 11 ponttal, második helyen Szlovákia 39 ponttal, míg a harmadikon Bulgária végzett 43 ponttal. 

A magyarok a 16 nemzetet felvonultató mezőny 12. helyén végeztek.

Egyéni világbajnok lett Davide Nedrotti két ponttal, ezüstérmes Enrico Bollero szintén két ponttal, és bronzérmes Andrea Giganti három ponttal. A legjobb magyar Antal Gábor lett, aki 64 versenyző közül lett 33.

Még több friss hírért KATTINTS IDE!

(nyitókép: Mohosz)