2024. szeptember 25. szerda | Eufrozina, Kende
Versenyek

Negyedik hely csapatban, Csillag László-győzelem egyéniben a nemzetek horgászvébéjén – fotókkal

Szeptember 21-én és 22-én a franciaországi Béthune mellett található Canal d’Airen rendezték meg a LXX. nemzetek világbajnokságát, amelyet a versenyhorgászat Forma-1-ének számít. A Francia Sporthorgász Szövetség (FFPS) szervezésében lebonyolított, a legnagyobb tradícióval rendelkező horgászsport világbajnokságon 27 nemzet csapata mérette meg magát. A magyar válogatott hagyományosan az élmezőnyben szerepelt, és a 2024. évi sportszezon eddigi legértékesebb sikereként Csillag László egyéni világbajnoki címet szerzett.

A meglehetősen halszegény pályán megrendezett világbajnokságot Horvátország válogatottja nyerte 31 ponttal, az olasz válogatott 40 ponttal ezüstérmet nyert, a házigazda Franciaország csapata 43 ponttal a 3. helyen végzett – áll a Magyar Országos Horgász Szövetség (Mohosz) beszámolójában.

A magyar csapat 46 ponttal a negyedik helyen zárta a versenyt, a dobogó szó szerint akár egy nagyobb kifogott halon múlott.

A nemzeti válogatott tagjai: Szénási Béla szövetségi kapitány, Nagy Krisztián másodkapitány, Csillag László, Csöregi Balázs, Nagy András, Magyar Gábor, Szákovics Imre, Walter Tamás versenyzők; Bajcsi András, Eichardt László, Kaló Zoltán, Nagy Sándor, Magyar Balázs, ifj. Szénási Béla segítők; Polyák Csaba csapatvezető.

Nagyon jó hír volt, hogy az egyéni versenyt Csillag László nyerte 2 ponttal, a kategóriában megszerezve ezzel hazánk harmadik egyéni világbajnoki címét.

A második helyen végzett a 3 pontos lengyel Wiktor Walczak, aki csupán fogott tömeggel előzte meg a szintén 3 pontos horvát Matija Krajevatcot.

Az első forduló részletes eredményei ITT, végeredmény ITT.

Fotók:

Tavaly és tavaly előtt nem ment ilyen jól a magyaroknak, mert csak a 10. és a 9. helyre futotta.