A magyar feederválogatott a 9. helyen zárta a 15. feeder világbajnokságot, amelyet két fordulóban rendeztek meg az olaszországi Ostellatóban, és amelyen 29 nemzet képviseltette magát. A legjobb magyar, Szabó Bence egyéniben hatodik lett.
Az első fordulót követően még a 8. helyen állt a válogatott – adta hírül a Magyar Országos Horgász Szövetség (Mohosz) közösségi oldalán.
A pálya az utolsó edzésnaphoz képest jóval kevesebb halat adott, „alig esett el egy-két szákolni való hal”, így az akkori állást a mieink fogadhatónak tartották, és bíztak a javításban.
A folytatás azonban nem hozta meg az előrelépést. A magyar válogat az utolsó fordulóban sem tudott javítani, így végül a 9. helyen fejezte be a világbajnokságot.
A csapatversenyt Hollandia nyerte 63 ponttal, Németország végzett a második helyen 65 ponttyal, míg a harmadik lengyelek 69,5 pontot szereztek.
A Nemzetközi Édesvízi Sporthorgász Szövetség (FIPSed) hivatalos összesítése szerint a csapatversenyt Hollandia nyerte 63 ponttal és 32.900 gramm összfogással, Németország 65 ponttal és 28.120 grammal végzett a második helyen, míg Lengyelország 69,5 ponttal és 22.870 grammal szerezte meg a harmadik helyet.
Az egyéni versenyben a belga Benny Mertens állhatott fel a dobogó tetejére 5 ponttal, mögötte a német Jens Dirksen lett a második 6 ponttal, a holland Frank Van Der Schaft pedig a harmadikként rárt 7 ponttal
A magyarok közül egyéniben Szabó Bence zárt a legeredményesebben, a hatodik pozícióban, 9 ponttal.
Még több friss hírért KATTINTS IDE!
(nyitókép: Mohosz)