Jövő héten befejeződik a tavaszi törpeharcsagyérítés az Alcsiszigeti Holt-Tiszán, a kifogott halak egy részét pedig a lakosság között osztják szét.
A Tisza Horgászegyesület friss tájékoztatása szerint a gyérítés utolsó szakaszához érkezett.
A heti fogásból betárolt 20 mázsa, vagyis mintegy 2000 kiló törpeharcsa, valamint a jövő heti utolsó ellenőrzésből származó mennyiség is gazdára találhat.
Mint írták, a halak szétosztását a tervek szerint április 8-án, szerdán déltől tartják az Evezős csárda parkolójában, a holtág elején.
A lehetőséget lakossági, saját fogyasztási célra biztosítják, a pontos feltételekről később adnak részletes tájékoztatást.
Március 31-én, kedden újabb jelentős mennyiséget emeltek ki a varsákból, akkor ismét mintegy 2000 kiló inváziós törpeharcsa került partra.
Három héttel korábban, az első felnézéskor 1.800–2.000 kiló közötti napi fogást regisztráltak, az öt sor varsa pedig ezt követően is ugyanazon a szakaszon dolgozott tovább.
Még több friss hírért KATTINTS IDE!
(nyitókép: Tisza Horgászegyesület)