Ragadozóhal-telepítést hajtottak végre a Ráckevei–Soroksári Dunán (RSD), ahol ezúttal háromnyaras harcsák kerültek a vízbe.
Nincs megállás a Ráckevei Dunaági Horgász Szövetség (RDHSZ) halgazdálkodási ágazatánál: március 27-én, pénteken összesen 800 kilogramm háromnyaras harcsát telepítettek a Ráckevei-Soroksári Dunába (RSD).
A társaság közleménye szerint a halak három külön tartályból érkeztek, és három különböző helyszínen engedték azokat szabadon. A halakból jutott Majosházára, Dömsödre és Ráckevére is.
A háromnyaras példányok egy Somogy vármegyei haltermelő partnertől származnak, ahonnan a szállítmány a kora reggeli órákban indult útnak, a bajszosok hosszú utat tettek meg.
Még több friss hírért KATTINTS IDE!
(nyitókép: RDHSZ FB-videó képernyőfelvétel)