Beköszöntött az igazi tél, hó és jég borítja a Tisza-tavat, és ezzel együtt zajlik a kormoránok gyérítése és riasztása – közölte Facebook-oldalán megjelent videóban a Magyar Országos Horgász Szövetség (Mohosz) Tisza-tavi Kirendeltsége.
A hatályos engedélyek értelmében a munka leginkább az élő Tiszát jelenti, a tározótér és a környező halastavak ugyanis befagytak.
„A hideg időjárás nyomja lefele északról a nagy kárókatonákat, ezért a folyó ilyenkor kapja a legnagyobb terhelést” – hangzik el a videóban, amelyben röviden a munkavégzést is bemutatták.
A riasztást az időjárás és a kárókatonák jelenlétének függvényében egész télen folytatják – tették hozzá.
Félméteres csukát csúsztatott le a torkán a bélpoklos kormorán. Nézd meg a videót ITT!
Még több friss hírért KATTINTS IDE!
(nyitókép: Mohosz Tisza-tavi Kirendeltsége FB-videó képernyőfelvétel)