Január 21-én, szerdán Kiskörén, a Jégvirág VIII a téli kikötő bejáratánál és a hajózsilip felvízi várakozóterében törte a jeget,
A jégtörésre azért van szükség, hogy bármikor szabadon kijuthasson a dokkból, ha szükség van rá a vízlépcső üzembiztonsága érdekében.
„Itt a hajók mindig párban dolgoznak: a kisebb Jégvirág VII végig a közelben maradt, hogy ha a nagy jégtörő netán elakadna, azonnal a segítségére siethessen” – írta közösségi oldalán az OVF.
Egy videót is megosztottak a Jégvirág VIII munkájáról.
Még több friss hírért KATTINTS IDE!
(nyitókép: OVF FB-videó képernyőfelvétel)