Földbe gyökerezett a pecások lába.
November 3-ai kezdéssel folytatta az év elején elkezdett ökológiai szelektív busa- és törpeharcsa-halászatot a Szarvasi-Békésszentandrási Holt-Körösön, hétköznapi nevén a Kákafoki-holtágon a Körösvidéki Horgász Egyesületek Szövetsége (KHESZ).
Három nappal később, november 6-án már el is távolítottak 3275 kiló busát a vízterületről 15,5 kilós átlagtömeggel, a legnagyobb példány 50 kilós volt.
Úgy tűnik, azért még maradt bőven az inváziós planktonzabálóból – ez derül ki a MatchFishing Horgászbolt és SHE Szarvas Facebook-oldalára feltöltött videóból.
A csónakos úgy meglepődtek, amikor a busák elkezdtek kiugrálni a vízből, hogy dermedten csak nézték azokat.
„Szerintetek van busa a Kákafokon???” – tették fel a kérdést a publikált felvételnél.
Néznél még sok ugráló busát? KATT IDE!
További érdekes videók ERRE.
Még több friss hírért KATTINTS IDE!
(nyitókép: MatchFishing Horgászbolt és SHE Szarvas FB-videó képernyőfelvétel)